gdzie szukać dobrego prawnika

Adwokat prawnikowi nie równy. Cechy dobrego adwokata

problemy z prawem

Przysłowiowe „posiadanie lepszego prawnika” to zwrot, który nieraz stosuje się w odniesieniu do najbogatszych – według powszechnego mniemania elity są w stanie być ponad prawem jedynie skutkiem tego, że są w stanie opłacić najbardziej profesjonalnych i uzdolnionych radców prawnych. Naturalnie, nasuwa się w takiej sytuacji pytanie – czy prawnik rzeczywiście ma tak olbrzymią kontrolę nad przebiegiem rozprawy? Tak czy zupełnie inaczej, nie można zaprzeczyć, że istnieją lepsi oraz gorsi przedstawiciele tego zawodu, a ich wpływ na definitywne rezultaty sporów ustawodawczych jest z pewnością widoczny.

Jak wybrać rzetelnego adwokata?
O efektywności danego adwokata najlepiej poświadcza jego historia. Jest to bardzo konkretna forma portfolio, która przedstawia to, jak porządnie dany doradca radzi sobie ze swoimi obowiązkami. Jeżeli wobec tego oczekuje się bardzo dobrych rezultatów w czasie faktycznej rozprawy, należałoby poświęcić chwilę na dokładniejsze zapoznanie się z poprzednimi dokonaniami wybranego specjalisty, a dopiero w następnej kolejności podjąć decyzję o podjęciu się z nim współpracy. Trafnym źródłem informacji jest też wykształcenie i opinie klientów.

W jaki sposób działa porządny adwokat?
Nastawienie utalentowanego prawnika najporządniej ilustruje profesjonalizm – musi być to figura doskonale orientująca się w prawnych niuansach, a równolegle na tyle elastyczna, aby poradzić sobie nawet z nagłymi zmianami statusu rozprawy. Ujawnienie nowych dowodów lub też kontrowersyjne zeznania świadka – dla prawnika najwyższej klasy nie powinno to stanowić najmniejszego kłopotu.