https://sklep.arkop.pl/regulamin

Większość nawozów powszechnie stosowanych w rolnictwie zawiera trzy podstawowe składniki pożywne dla roślin: azot, fosfor i potas. Niektóre nawozy w rolnictwie zawierają również pewne mikroelementy, takie jak cynk oraz inne metale, które są niebezużyteczne do wzrostu roślin. Nawozy można uzyskać na przeróżnej bazie np.

•    komposty oraz inna materia organiczna
•    odpady, takie jak osady ściekowe oraz co poniektóre odpady przemysłowe.

https://sklep.arkop.pl/siarczan-potasu.html

Ważne jest to, ażeby solidne nawozy były bogate w składniki odżywcze substancje organiczne, co pozwala poprawić jakość gleby oraz aktywizować wzrost roślin.
Wykorzystanie drogocennych materiałów nadających się do ponownego użytku jako nawozy ma prawo również nieść i inne korzyści, na przykład jeśli gra toczy się o wyższą jakość wody, zapobieganie zanieczyszczeniom lub zrównoważone rolnictwo. Należałoby tutaj zapamiętać, że osad ściekowy wykorzystywany w rolnictwie jako nawóz niemniej jednak podlega limitom stężeń dla następujących metali: arsen, kadm, miedź, rtęć, nikiel, selen oraz cynk.

Nawóz w rolnictwie – jak go przemyślanie wykorzystać?
Regularnie analizuj glebę – albowiem taki monitoring jest najczęściej najlepszym wskaźnikiem wystarczalności składników odżywczych. W głównej mierze także monitoruj pH gleby, kluczową zmienną, jaka wpływa na dostępność składników troficznych, na tej podstawie będzie Ci najłatwiej przystosować słuszny nawóz. pH 6,0 jest wystarczające, żeby większość składników odżywczych była dostępna. Pamiętaj również, że zawsze masz prawo się po pomoc zwrócić do ekspertów w sklepach proponujących nawóz – oni posiadają fachową wiedzę, którą z pewnością z chęcią się podzielą.